We always encourage our student's talent here are our young achievers from various fields.

"In Zonal level 8 times Winner and National level 8 times Winner."

Best Player - Aishwarya Chavan & Aishwarya Nikam

Hockey(under 19-Boys/Girls)

"In 2013-14 Our Under-19 Boy Team was selected for CBSE National Level as well as School National Game held at Nagpur-Nashik"

Best Player - Pauras Kulkarni, Nihar Kelkar & Saurabh Subnis

Badminton(under 19-Boys)

CBSE West Zone

"2009 - Gujrat - 1000m Ring Race - Bronze Medal"

"2010 - Pune - 300m Ring Race - Gold Medal"

"2010 - Pune - 1000m Ring Race - Silver Medal"

"2011 - Gujrat - Inline Road Race - Bronze Medal"

"2012 - Jaysingpur - Inline Road Race - Bronze Medal"

"2013 - Rajasthan - Inline Road Race - Silver Medal"

CBSE National

"2010-11 - Participate Certificate"

Inter School

"2010-11-12-13 - Selected for State Level"

Pratima Sangaonkar(Skating)

"2013 - under 13 - Selected for District"

"2014 - under 14/16 - State Selection"

"2015 - under 16 - 2nd palce in tournament"

Shivani Bagadi(Basketball)(IX-B)

District Tournament

"2014 - under 15 - Winner in Doubles & Singles"

"2014 - under 15 - Played Quaters for State tournament"

"2015 - under 15 - Winner of Singles"

"2015 - under 17/19 - Runner's up of Singles & Doubles"

Gaurav Moog(Badminton)(IX-B)

District Tournament

"2013-14 - Selected for State Level"

"2014-15 - under 14 - Winner in Interschool/Zonal level matches"

CBSE

"2014-15 - under 14 - KPS got Bronze Medal"

"2014-15 - under 14 - Individual Silver Medal"

"2015-16 - under 17 - Winner in District School Matches"

Vedant Kulkarni(Table Tennis)(IX-B)

"Selected to Perform and Guide 400 NCC Cadets on World Yoga Day(21st June)"

Hrushikesh Shendre(Yoga)(IX-A)

"2011 - under 10 - Winner"

"2011 - under 12 - Runner-up"

InterSchool

"2012-13 - under 14 - Winner"

Mrunmayee Tagare(Lawn Tennis)

"Classical Singer in Akhil Bhartiya Gandharva Maha Vidyalaya"

"Received 2 Awards in Acting in Rankala & Gruhini Mohatsava 1st and 2nd Prize"

"Winner of Inter School Shlyok Competition"

Atharva Umarani(Singer/Actor)(IX-B)

"Champion of Braino Brain Abaeas"

"Taekwondo District Gold Medal"

"National Cyber Olympiad"

"Nation Painting Winner"

Onkar Sourawade(IX-B)

"District Tournament Selection in 2013-15(under 13)"

Khush Pawar(Badminton)(IX)

"In Nov.2014 She completed record breaking adventure expedition in Nepal Himalaya.She became a youngest and first female mountaineer from south-west Maharashtra to reach Everest Base Camp and Kala Patthar at 19,500 ft. above sea Level."

Click Here for more details.

Khushi Kamboj(Mountaineer)(IX)

CBSE West Zone

"2010 - Pune - Inline 300m Rink Race - Gold Medal"

"2010 - Pune - Inline 1000m Rink Race - Silver Medal"

"2011 - Gujrat - Inline Road Race - Gold Medal"

"2012 - Jaysingpur - Inline Road Race - Silver Medal"

"2013 - Rajasthan - Inline 500m Rink Race - Silver Medal"

"2013 - Rajasthan - Inline Road Race - Silver Medal"

CBSE Nationals

"2010-11 - Participation certificate organised by Dr.D.Y.Patil Academics Shantiniketan"

"2011-12 - Noida(UP) - Inline Road Race organised by Jagran Public School - Bronze Medal"

"2013-14 - Participation Certificate organised by Mulgibhai Mehata International School,Virar"

Interschool Compitions

"2010 to 2014 - Participation Certificate"

Roller Skating Fedration of India

"2013-14 - Nagpur - Road event-Bronze Medal"

"2014-15 - Mumbai - 50round X 200m - Bronze Medal"

Kalyani Joshi(Skating)(X-A)

"2010-11 - 1st and 2nd exam of Gandharva Mahavidyalaya and got Ist class respectively"

"2012 - 3rd exam of Gandharva Mahavidyalaya and got IInd class"

"2013 - Selected in Mirchi Sur Samrath held by Radio Mirchi 98.3FM and stood 2nd in Compition"

Tejashree Sagaonkar(Singer)(IX)